Genel Kurallar

GENEL KURALLAR

Denetimli serbestlik tedbiri altına alınan; şüpheli, sanık ve hükümlülere DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜSÜ denir.

Denetimli Serbestlik Yükümlülerinin Dikkat Etmesi Gereken Kurallar:

Tarafınıza verilen denetim planlarını iyice okuyunuz, anlayınız. Anlamadığınız hususlarda görevli memurdan (vaka sorumlusu) yardım/ bilgi isteyiniz.

Mazeretsiz olarak yükümlülüklerinizi ASLA aksatmayınız. Mazeretiniz olduğunda vaka sorumlusuna derhal iletiniz.

İl dışında mücbir bir sebep nedeniyle işiniz olduğunda, izinsiz olarak il dışına çıkmayınız, bu durumlarda İZİN hakkınızın olduğunu unutmayınız. İzin için vaka sorumlunuza müracaat ediniz.

Yapılan çağrılara ve hazırlanan denetim planına,

İyileştirme çalışmaları kapsamında belirlenen yükümlülüklere,

Kararın infazı ve denetim için belirlenen kurallara,

Denetimli serbestlik personelinin uyarı ve önerilerine, uymanız gerekmektedir.

Elektronik cihazlar kullanılmak suretiyle denetiminize karar verilmesi durumunda, elektronik kelepçe ve diğer cihazlar ile ilgili üniteyi usulüne uygun olarak kullanmak ve korumak zorundasınız.

Denetimli serbestlik personeli ile cezaların infazında görev alan diğer kurumların personeline saygılı davranmak, müdürlüğün ve diğer kurumların işleyişinin bozulmaması ve güvenliğinin tehlikeye düşürülmemesi için gerekli özeni ve dikkati göstermek zorundasınız.

Müdürlüğe alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde etkisi altında ya da kesici, delici aletler ve ateşli silahlarla gelemez ve bu şekilde yükümlülüklerin yerine getirilmesine yönelik çalışmalara katılamazsınız.

Yerleşim yeri adresinizi değiştirir iseniz yeni adresinizi müdürlüğe bildirmekle yükümlüsünüz. Yeni adresin bildirilmemesi ve adres kayıt sisteminden de tespit edilememesi halinde, eski adrese yapılan tebligat geçerli sayılır.

Askerlik hizmeti durumu olan, müdürlüğe durumunu bildirmek ve ilgili belgeleri iletmek; mahpusluk ya da askerlik durumu sona erenler ise on gün içerisinde denetimli serbestlik müdürlüğüne müracaat etmek zorundadır.

İnfaz ve eğitim çalışmalarında her zaman kimlik belgesi aslının yanınızda bulunması zorunludur.

Adres

Bahariye Mahallesi no:15 Karşıyaka / İZMİR

Telefon

0232 368 03 03

0232 368 75 70

E-Posta

karsiyakacbsisaretadalet.gov.tr

© 2020 KARŞIYAKA ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 208 - Toplam : 188839 kişi ziyaret etmiştir.