Eğitim ve İyileştirme İşlemleri

EĞİTİM VE İYİLEŞTİRME BÜROSU

Bu büroda denetimli serbestlik uzmanları görev almaktadır. Bireysel Görüşme, Grup Çalışması ve Seminerler bu birim tarafından yerine getirilir.

Bireysel Görüşme;

Denetimli Serbestlik Uzmanı ile yapacağınız görüşmelerdir. Bu görüşmelerde bilgilendirme , rehberlik ve psiko-sosyal destek çalışmaları gerçekleştirilir.

 

Grup Çalışmaları;

4 ile 16 kişilik gurapların katıldığı,( ortalama bir saat süre ile devam eden ) Denetimli Serbestlik Uzmanlarının yönettiği/ sunumunu yaptığı interaktif uygulamalar içeren çalışmalardır. Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Müdahale Programı , Öfke Kontrol Müdahale Programı , Hayat İçin Değişim Programı Grup çalışmalarına örnektir.

 

Seminerler;

 

 

Denetimli Serbestlik Uzmanlarının koordine ettiği, müdürlüğümüz uzmanları veya diğer ilgili kurumların görevlileri tarafından hazırlanan, ihtiyaç ve gereksinimlerinizi dikkate alan sunumları içeren çalışmalardır. Farklı konularda farklı kurum ve kuruluşlardaki uzmanların da katılımıyla zenginleştirilen seminerler ortalama 1 saat sürmektedir.

 

Biresyel görüşmelerinizin, grup çalışmalarınızın veya seminerlerinizin ne zaman, nerede ve kimin koordinesinde yapılacağı tarafınıza verilen denetim planında ayrıntılı olarak yazmaktadır. Lütfen planda belirtilen tarihlere dikkat ediniz!!!

Adres

Bahariye Mahallesi no:15 Karşıyaka / İZMİR

Telefon

0232 368 03 03

0232 368 75 70

E-Posta

karsiyakacbsisaretadalet.gov.tr

© 2020 KARŞIYAKA ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 232 - Toplam : 188863 kişi ziyaret etmiştir.